Система електронного голосування

Київського національного університету будівництва і архітектури

Про дану систему електронного голосування

У цій системі використано найдосконаліші методи захисту інформації, а також надається можливість контролювати усі без винятку програмно-апаратні засоби, які забезпечують таємницю голосів та чесність їх підрахунку. Це усуває підстави для недовіри, бо довіряти можна тільки тоді, коли є можливість контролювати все, що може стати причиною для недовіри. Також у цій системі використано оригінальний механізм використання разових ключів, який не дозволяє примусити виборця проголосувати не так, як він вважає за потрібне, що усуває можливість впливу на виборців підкупом, моральним чи силовим тиском. Для більш детального ознайомлення з системою нажміть сюди або проведіть експериментальне голосування.

Про особливість механізму разових ключів для голосування

У період введення разових ключів для голосування уточнюється, а після цього роздруковується список голосуючих. Разові ключі можуть отримати тільки ті особи, які мають право на участь у голосуванні.
Завдяки механізму разових ключів виборець може легко ввести в оману зловмисників, які хочуть примусити його проголосувати не за власним розсудом, бо ніхто, крім самого виборця не може дізнатись дійсний результат його голосування. Тільки у разі допущення помилки у перших двох символах разового кдюча надається повідомлення "Помилковий ключ", а у всіх інших випадках після виконання процедури голосування буде надаватись повідомлення "Ваш голос прийнято", але це не означає, що голос зараховано. Тільки у разі безпомилкового разового ключа голос зараховується. Оскільки разовим ключем неможливо скористатись вдруге, то його завжди можна вводити у відкритому вигляді, що позбавляє від непоміченого самим виборцем помилкового вводу. Протягом періоду введення разових ключів виборець може замінювати свій ключ безліч разів. У випадку виборів з високим рівнем відповідальності процедура введення разових ключів повинна доповнюватись процесом автентифікації особи виборця з використанням біологічних або інших ознак, які неможливо сфальсифікувати.